Zárubeň (hovorově futro nebo futra, z německého FutterTürfutter) je rám pevně umístěný ve zdi, který ohraničuje otvor dveří a tvoří jejich nosnou konstrukci. Na zárubni je pomocí pantů zavěšeno křídlo dveří. Svislé části zárubně se nazývají ostění, spodní vodorovná část se nazývá práh, horní nadpraží.

Obložkové zárubně

Obložkové zárubně nahrazují již zastaralá “ocelová futra“. Jednoznačná výhoda spočívá v tom, že dřevěná obložková zárubeň se vsazuje do stavebního otvoru až v konečné fázi stavby či rekonstrukce. Zákazník tak může o vhodném výběru dveří a zárubně rozhodnout v návaznosti na ostatní interiérové prvky, jako jsou podlahy nebo schodiště. Zároveň eliminujeme riziko poškození v průběhu stavby.

Zárubně s prosklenými díly pro moderní prosklené stěny

• Typ WF1A (boční světlík)

Zárubeň s fixním proskleným bočním dílem, možno kombinovat s otočnými, popř. posuvnými dveřmi. Maximální stavební otvor 2 750 × 2 260 mm.

• Typ WF2A (boční světlík po obou stranách)

Zárubeň s fixními prosklenými bočními díly, možno kombinovat s otočnými, popř. posuvnými dveřmi. Maximální stavební otvor 2 750 × 2 260 mm.

• Typ WF3A (boční světlík a nadsvětlík)

Zárubeň s fixním proskleným bočním a vrchním dílem, možno kombinovat pouze s otočnými dveřmi. Maximální stavební otvor 2 750 × 2 750 mm.

• Typ WF4A (boční světlík po obou stranách a nadsvětlík)

Zárubeň s fixním proskleným bočním a vrchním dílem, možno kombinovat pouze s otočnými dveřmi. Maximální stavební otvor 2 750 × 2 750 mm.

• Typ FU-GH (nadsvětlík)

Zárubeň s nadsvětlíkem. Maximální výška stavebního otvor 2 750mm.