Klima dveře slouží k oddělení místností, které mají rozdílné hodnoty teplot a vlhkostí.

V kategorii Klima nabízíme otočné dveře upravené už při výrobě speciální technologií, která chrání před průnikem vlhkosti do dveří a zabraňuje nežádoucím změnám jejich tvaru.

KLIMA S I Rozdíl teploty cca do 5°C. Rozdíl relativní vhlkosti cca do 20 %. Základní stupeň KLIMA S I je vhodný pro standardní interiérové dveře. Dveře jsou vyráběny tak, aby odolaly rozdílům teploty mezi oddělenými místnostmi asi 5 °C a rozdílům v relativní vlhkosti až 20 %. Vyrábíme je pro Vás bez příplatku ve všech verzích povrchů a provedení včetně prosklených variant.

KLIMA AL II Rozdíl teploty cca do 10°C. Rozdíl relativní vhlkosti cca do 35 %. Stupeň KLIMA AL II je určen pro střední rozdílnost klimatických podmínek, které jsou například v chodbách, koupelnách nebo toaletách, a také v temperovaných místnostech. Tyto dveře zajišťují odolnost vůči teplostním rozdílům do 10 °C a rozdílům v relativní vlhkosti do 30 %. Součástí konstrukce dveří je hliníková fólie, proto je toto provedení možné jen u plných dveří. Vyrábíme je pro Vás v povchových úpravách laminát, laminát reliéf a lakované hladké. Takto upravené dveře není možné m osadit do zárubně, která je obkladem původní kovové zárubně. Příplatek za klimatickou úpravu KLIMA AL II je 1 190 Kč za jedno křídlo dveří.

KLIMA AL III Rozdíl teploty cca do 20 °C. Rozdíl relativní vhlkosti cca do 50 %. Nejvyšší stupeň klimatické odolnosti KLIMA AL III je doporučován využít tam, kde dveře oddělují vytápěný a nevytápěný prostor -například garáže, sklepy, suterény, schodiště či půdy. Zajišťuje odolnost vůči teplotním rozdílům do 20 °C a rozdílům v relativní vlhkosti zhruba do 50 %. Součástí konstrukce dveří je hliníková fólie, proto je toto provedení možné jen u plných dveří. Vyrábíme je pro Vás v povrchovách úpravách laminát, laminát reliéf a lakované hladké. Příplatek za klimatickou úpravu KLIMA AL III je 1 490 Kč za jedno křídlo dveří.

Klima dveře s II. a III. stupněm klimatické odolnosti je možné vyrobit pouze v polodrážkovém (falcovém) provedení. Je také možné vyrobit kombinaci s dalšími speciálními vlastnostmi dveří – bezpečnostní, protipožární či kouřotěsné. Minimální síla stěny je 10 cm. Klima úpravu doporučujeme zejména u bezpečnostních dveří, kde ji nabízíme za zvýhodněnou cenu.