Čistící a ochranné prostředky  – dřevěné, laminátové podlahy

BONA Spray Mop na dřevěné podlahy

Bona Spray Mop na dřevěné lakované, olejované, voskované a korkové podlahy slouží k velmi rychlému čištění a údržbě všech typů dřevěných podlahovin. Otočná hlava mopu usnadňuje čištění i v těžce přístupných místech. Je ergonomický, jednoduše se používá a rychle se sestaví. Bona Čistič na parkety – náplň je znovu plnitelná. Jednoduché použití: nastříkej a setři.

Náplň do Bona Spray Mopu se dá znova doplnit. Použijte náplň Bona Čistič na parkety ve 4 litrovém balení nebo jednoduše vyměňte náplň za stejnou – Bona Čistič na parkety 0,85 l.

Upozornění! Do Bona Spray Mopu doporučujeme použít pouze originál náplně od firmy Bona (Čistič na parkety / Čistič na laminátové podlahy & dlaždice). V případě použití jiného produktu nebude uznána reklamace za oprávněnou.

VLASTNOSTI
• Speciálně vyvinut pro dřevěné, lakované a korkové podlahy, ale může být použit na všechny typy podlah
• Ergonomický design
• Znovu doplnitelná náplň
• Snadné čištění. Nezanechává nepříjemné a mdlé skvrny
• Šetrný k životnímu prostředí, pH neutrální
• Mop s otočnou hlavou pro maximální dosah do těžce přístupných míst
• Pratelná čisticí utěrka z mikrovláken (prát bez aviváže)

Tipy & rady pro čištění

Máte na vaší dřevěné podlaze skvrny nebo oděrky? Některé podlahy se poškodí snadněji než jiné. Závisí to na tvrdosti vaší dřevěné podlahy a na tom, jak je povrch ošetřován. Tím, že budete dřevěnou podlahu pozorovat a opravovat veškerá drobná poškození, uchováte její dokonalý vzhled po dlouhou dobu její životnosti.

Lakovaná dřevěná podlaha

Pravidelné čištění a péče o podlahu je nejlepším způsobem, jak uchovávat čistý a krásný vzhled vašich lakovaných dřevěných podlah. Dodržujte naše doporučení, abyste získali krásný vzhled dřevěné podlahy, z níž se budete moci těšit ještě po dlouhou dobu

O bezbarvém laku na dřevěné podlahy

Bezbarvý lak na podlahy představuje jednu z nejběžnějších povrchových úprav dřevěných podlah. Lak je k dispozici v několika úrovních lesku (lesk, polomat) až do úplného matu (mat, extra mat). Lakovaná podlaha je vysoce odolná vůči oděru a chemikáliím. Je důležité, abyste své lakované dřevěné podlahy čistili a udržovali pravidelně, a to správným způsobem.

Prach a čištění

O čem je třeba přemýšlet při vysávání a čištění vaší lakované dřevěné podlahy:

Chránit vaše dřevěné podlahy je jednoduché. Při běžném čištění odstraníte prach a nečistoty dříve, než poškrábou a zmatní povrchovou vrstvu nebo způsobí opotřebení podlahy.

Vždy, když čistíte dřevěné podlahy, používejte pouze nejmenší možné množství vody. Pokud cokoli na podlahu vylijete (jídlo či nápoje), okamžitě podlahu vytřete, aby se zamezilo případnému trvalému poškození nebo zbarvení.

Zametejte nebo vysávejte vaše dřevěné podlahy tak často, jak to je nutné. Pro nejlepší výsledky používejte Bona Čistič na parkety s jemným, speciálním složením nebo Bona Čistič na laminátové podlahy a dlaždice, a to v kombinaci s mopem nebo Bona Spray Mopem. Stačí nastříkat a setřít!

Nepoužívejte ”univerzální” čističe na vaše dřevěné podlahy, neboť ty obvykle zanechávají na povrchu zbytkový matný povlak, a vy tak nakonec použijete příliš mnoho vody, což vaše dřevěné podlahy poškozuje.

Údržba

O čem je třeba přemýšlet při údržbě vaší lakované dřevěné podlahy:

Pokud vaše dřevěné podlahy začínají vypadat matně nebo mají drobné oděrky, můžete k obnovení jejich lesku a k oživení použít Bona Leštěnku na parkety – lesk nebo Bona Leštěnku na parkety – mat.

Leštěnka nebo osvěžovač (nebo-li prostředek na oživení vzhledu) dodají vašim dřevěným podlahám lesk a slouží rovněž jako ochranná vrstva proti opotřebení.

Jestliže jste položili dřevěnou podlahu v místech, kde existuje riziko rozlití vody, jako například v kuchyni nebo koupelně, naneste na vaše nové podlahy leštěnku nebo osvěžovač – tedy prostředek na oživení lesku podlahy, abyste jim vytvořili ochrannou vrstvu.

Leštěnka a Osvěžovač se mohou nanášet podle potřeby, obvykle ale několikrát za rok. Před opětovným nanášením dbejte na to, aby byla dřevěná podlaha řádně vyčištěná.

Olejovaná dřevěná podlaha

Pravidelné čištění a péče o podlahu je nejlepším způsobem, jak uchovávat čistý a krásný vzhled vašich olejovaných dřevěných podlah. Dodržujte naše doporučení, abyste získali krásný povrch dřevěné podlahy, z níž se budete moci těšit ještě po dlouhou dobu.

O oleji na dřevo v interiéru

Ošetření olejem na dřevo je velmi populární, neboť vytvoří stejně krásný vzhled, jaký mají mnohé druhy exotických dřevin. Dřevěné podlahy ošetřené olejem vyzdvihnou přirozený charakter a teplý vzhled dřeva. Olej na dřevo neposkytuje žádnou přímou ochranu proti opotřebení, ale napomáhá odpuzovat vodu. Je vhodné zvážit, do kterých místností se hodí olejované dřevěné podlahy.

Může být složité pozorovat a cítit rozdíl mezi naolejovanou dřevěnou podlahou a voskovanou dřevěnou podlahou. Voskovaná dřevěná podlaha je často měkčí a mírně kluzčí než olejované dřevěné podlahy.

Prach a čištění

O čem je třeba přemýšlet při vysávání a čištění vaší olejované dřevěné podlahy:

Chránit vaše olejované podlahy je jednoduché. Při běžném čištění odstraníte prach a nečistoty dříve, než poškrábou a zmatní povrch nebo způsobí opotřebení podlahy.

Vždy, když čistíte olejované dřevěné podlahy, používejte pouze nejmenší možné množství vody. Pokud cokoli na podlahu vylijete (jídlo či nápoje), okamžitě podlahu vytřete, aby se zamezilo případnému trvalému poškození nebo zbarvení.

Zametejte nebo vysávejte vaše olejované podlahy tak často, jak to je nutné. Pro nejlepší výsledky používejte Bona Čistič na olejované podlahy s jemným, speciálním složením v kombinaci s Bona Spray Mopem. Stačí nastříkat a setřít!

Nepoužívejte ”univerzální” čističe na vaše olejované podlahy, neboť ty obvykle zanechávají na povrchu zbytkový matný povlak, a vy tak nakonec použijete příliš mnoho vody, což vaše olejované podlahy poškozuje.

Údržba

O čem je třeba přemýšlet při údržbě vaší olejované dřevěné podlahy:

Používejte speciální olejový výrobek pro údržbu a ochranu vašich olejovaných podlah, jako například prostředek Bona Osvěžovač olejovaných podlah se speciálním složením na oživení olejovaných podlah, abyste si mohli být jisti, že svým podlahám uchováte perfektní vzhled.

Jestliže jste položili olejovanou podlahu v místech, kde existuje riziko rozlití vody, jako například v kuchyni, naneste na vaše nové podlahy náš olejový prostředek Bona Osvěžovač olejovaných podlah na oživení, abyste jim vytvořili ochrannou vrstvu a zvýšili tak jejich životnost.

Prostředek na oživení se může nanášet podle potřeby, obvykle ale několikrát za rok. Před opětovným nanášením dbejte na to, aby byla daná podlaha řádně vyčištěná.

Voskovaná dřevěná podlaha

Pravidelné čištění a péče o podlahu je nejlepším způsobem, jak uchovávat čistý a krásný vzhled vašich voskovaných dřevěných podlah. Dodržujte naše doporučení, abyste získali krásnou dřevěnou podlahu, z níž se budete moci těšit ještě po dlouhou dobu.

O vosku na podlahy

Ošetření podlahy voskem chrání podlahy proti opotřebení a poskytuje jim stejný vzhled a teplo jako olej na dřevu. Voskovaný povrch zajišťuje vyšší odolnost dřevěné podlahy proti chemikáliím a opotřebení než olejovaná podlaha. Může být složité pozorovat a cítit rozdíl mezi voskovanou a olejovanou podlahou. Voskovaná dřevěná podlaha je často měkčí a mírně kluzčí než olejovaná dřevěná podlaha.

Prach a čištění

O čem je třeba přemýšlet při vysávání a čištění vaší voskované dřevěné podlahy:

Chránit vaši dřevěnou podlahu je jednoduché. Při běžném čištění odstraníte prach a nečistoty dříve, než poškrábou a zmatní povrchovou vrstvu nebo způsobí opotřebení podlahy.

Vždy, když čistíte dřevěné podlahy, používejte pouze nejmenší možné množství vody. Pokud cokoli na podlahu vylijete (jídlo či nápoje), okamžitě podlahu vytřete, aby se zamezilo případnému trvalému poškození nebo zbarvení.

Zametejte nebo vysávejte vaše dřevěné podlahy tak často, jak to je nutné. Pro nejlepší výsledky používejte Bona Čistič na parkety s jemným, speciálním složením v kombinaci s mopem nebo Bona Spray Mop na dřevěné podlahy. Stačí nastříkat a setřít!

Údržba

O čem je třeba přemýšlet při údržbě vaší voskované dřevěné podlahy:

Pokud si nejste jisti, jak správně udržovat vaši voskovanou dřevěnou podlahu, kontaktujte některého z certifikovaných řemeslníků společnosti Bona – to je odborník a může vám poskytnout radu a pomoc.

Jiné podlahy

Pravidelné čištění a údržba je nejlepší cestou jak udržet kámen, dlažbu či laminátovou podlahu v perfektním stavu. Přečtěte si návod, jak si udržet svou podlahu krásnou a svěží po mnoho let.

O kameni a dlažbě

Kámen je jedním z nejstarších člověku známých stavebních materiálů a je i dnes stejně tak oblíbený jako před tisícem let. Kamenné podlahy jsou ošetřeny často předtím, než opustí továrnu, a pokud ne, snadno se zabarví, a je proto důležité vaši kamennou podlahu řádně čistit a provádět její údržbu. Podlahová dlažba je extrémně trvanlivá: odolnost proti vodě, zbarvení a opotřebení a snadná péče o ni.

Prach a čištění

O čem je třeba přemýšlet při vysávání a čištění vaší kamenné podlahy nebo dlažby:

Chránit vaše kamenné podlahy a dlažby je jednoduché. Při běžném čištění odstraníte prach a nečistoty dříve, než poškrábou a zmatní povrchovou vrstvu nebo způsobí opotřebení podlahy.

Vždy, když čistíte podlahy, používejte pouze nejmenší možné množství vody. Pokud cokoli na podlahu vylijete (jídlo či nápoje), okamžitě podlahu vytřete, aby se zamezilo případnému trvalému poškození nebo zbarvení.

Zametejte nebo vysávejte vaše podlahy tak často, jak to je nutné. Pro nejlepší výsledky používejte Bona Čistič na laminátové podlahy a dlaždice s jemným, speciálním složením v kombinaci s Bona Mopem nebo Bona Spray Mop na laminátové podlahy a dlaždice. Stačí nastříkat a setřít!

Nepoužívejte na vaše kamenné podlahy či dlažby ”univerzální” čističe, neboť ty obvykle zanechávají na povrchu zbytkový matný povlak, a vy tak nakonec použijete příliš mnoho vody, což vaše podlahy poškozuje.

Údržba

O čem je třeba přemýšlet při údržbě vaší kamenné podlahy nebo dlažby:

Pokud vaše kamenné podlahy nebo dlažby počínají vypadat matně, může k jejich oživení použít Bona Leštěnku na laminátové podlahy a dlaždice se speciálním složením pro obnovení lesku podlahy.

Leštěnka dodá vašim kamenným podlahám a dlažbám lesk a slouží rovněž jako ochranná vrstva proti opotřebení.

Jestliže jste nově nainstalovali podlahu v místech, kde existuje riziko rozlití vody, jako například v kuchyni, naneste na ni leštěnku, abyste tak vytvořili ochrannou vrstvu.

Leštěnka se může nanášet podle potřeby, obvykle ale několikrát za rok. Před opětovným nanášením dbejte na to, aby byla daná podlaha řádně vyčištěná.

Mopy a příslušenství

Čističe na dřevěné podlahy

Čističe pro laminátové podlahy & dlaždice

Ostatní čistící prostředky

Leštěnky a osvěžovače

QUICK-STEP Clean

Tento čisticí prostředek umožňuje nenamáhavou a hygienickou údržbu Vaší podlahy QUICK-STEP. Tento čistící prostředek chrání laminát proti úporné špíně a skvrnám. Zintenzivňuje barvu, zvyšuje lesk a zvýrazňuje vlastnosti a charakter podlahy.

Koncentrát o obsahu 2 litry nebo 750ml.

 

Čistící a ochranné prostředky  – PVC, marmoleum, vinyl

Dr. Schutz

Na elastické podlahy:

Prostředek CC R 1000 – čistící přípravek

Pro běžné čištění a ošetřování elastických podlahovin. Působí protiskluzně, odpuzuje nečistoty a je antistatický. Splňuje požadavky DIN 18032 pro údržbu sportovních povrchů. Možno zalešťovat a používat v čistících automatech.

Prostředek Dr. Schutz CC PU čistič

Ideální čistící přípravek pro čištění po ukončení stavebních prací a pro denní čištění těch elastických podlahovin (PVC, CV, linoleum apod.), které jsou ošetřeny CC-PU-ochrannou vrstvou nebo mají výrobní PU-povrchovou úpravu. Vysoká čistící schopnost. Rozpouští nečistoty a tuky.

Prostředek Dr. Schutz CC Lesk 3000PU

Polyuretanovo-polymerní disperze pro ošetřování elastických podlahovin v objektu v případě, že není možné použít některou CC-Tvrdou ochrannou vrstvu nebo CC-PU-ochrannou vrstvu. Díky speciální polymerní kombinaci je ideální pro rychlé oživování podlahovin

Prostředek Základní čistící přípravek R

Šetrný alkalický čistící prostředek pro čištění po ukončení stavebních prací a pro základní ištění se silnou rozpouštěcí schopností na stavební nečistoty a také na staré zbytky vosků, ošetřovacích prostředků, samoleštících disperzí a zbytků lepidel.

Prostředek je speciálně určený pro linoleum a kaučukové podlahoviny.

Spotřeba: 2–3 litry na 100 m2 (koncentrace 1:5 až 1:10), 10–15 litrů na 100 m2 (neředěný produkt)

Prostředek CC Aktivní čistící přípravek R280

Neutrální aktivní čistící přípravek pro mezistupňové čištění podlahovin a pro šetrné odstraňování silného znečištění a mastnot bez narušení ochranných polymerových disperzí.

Je vhodný také k čištění po ukončení stavebních prací u lehce znečištěných podlahovin v domácnostech a u přírodního linolea, pokud má zůstat ochranný film z výroby zachován. Jeho použití je možné i pro čištění omyvatelných povrchů.

Přípravek R 280 je vhodný na podlahy z umělých hmot (PVC, CV, Polyolefin), linoleum, kaučukové podlahy, přírodní a umělý kámen. Je vhodný také na čištění lakovaných, smaltovaných a umělohmotných povrchů (dveře, stoly, skříně, kachle, obklady, keramika apod.).

Má vynikající čistící a emulzní vlastnosti a je šetrný vůči pokožce.

Spotřeba: 1–2 litry na 100 m2 (koncentrace 1:5 až 1:10), 0,1–0,4 litru na 100 m2 (koncentrace 1:50 až 1:200)

Prostředek Dr. Schutz CC Mat 3000PU

Polyuretanovo-polymerní disperze pro ošetřování elastických podlahovin v objektu v případě, že není možné použít Dr. Schutz Tvrdou ochrannou vrstvu nebo PU-ochrannou vrstvu.Díky speciální polymerní kombinaci je ideální pro rychlé oživování podlahovin s výrobní PU-úpravou povrchu. Optimální také pro ošetřování a denní čištění elastických podlahovin v domácnosti.

Matná optika. Protiskluzný.

Spotřeba: 25–35 g/m2 každá vrstva (ošetření), cca 0,2 litru na 100 m2 (běžné denní čištění).

FORBO

Popis produktu FORBO MONEL – 1 L

Monel je čisticí a ošetřující přípravek od švýcarské společnosti Forbo. Prostředek Monel je určen k dennímu čištění a ošetření přírodního linolea a měkčeného vinylu.

  • Způsob použití:         ochranná vrstva
  • Poměr koncentrace:  0,5l Monel : 10l vody

 

  • Způsob použití:         denní čištění
  • Poměr koncentrace:  0,25l Monel : 10l vody

Doporučujeme používat čistění za sucha – pomocí
prachového mopu nebo za vlhka speciálně vyvinutým
čistícím prostředkem Monel.

QUICK STEP LIVYN CLEAN

Již si nemusíte dělat starosti s výběrem nejvhodnějšího prostředku na čištění podlah LIVYN. Čistící prostředek QUICK-STEP LIVYN CLEAN byl vyvinut speciálně pro podlahy LIVYN a postará se o každodenní údržbu vaší vinylové podlahy. Chrání speciální vrchní vrstvu opatřenou technologií STAIN GUARD a SCRATCH GUARD, která pomáhá zachovávat původní krásu a přirozený matný vzhled podlahy. Veškerá ochrana v jediném, snadno použitelném výrobku.

Láhev o bjemu 750 ml