Nezbytnou podmínkou pro úspěšné vyrovnání podlahy je komplexní posouzení podkladu zejména z hlediska pevnosti, čistoty, savosti, plošné dispozice, také záleží na charakteru a průběhu dilatací. Podklad musí být suchý, čistý, soudržný a zbavený prachu a mastných nečistot. Mnozí kutilové si na vyrovnání podlahy troufnou sami, ale musíme brát na vědomí, že v případě nesprávné aplikace v tomto případě náprava škod nevyjde vůbec levně a bude časově náročná. Plánujete-li rekonstrukci podlahy, nebo potřebujete vyrovnat podklad obraťte se na naši firmu, naši profesionálové vždy poradí nejlepší postup při rekonstrukci podlah, vyrovnání podlah a dalších povrchů.

Díky technologii v dnešní době existují progresivní stavební hmoty, které Vám problém s nerovností pomohou snadno vyřešit. Rovná podlaha je základem pro kvalitní položení podlahových krytin. Ať se pohybujeme v bytě, nebo v kanceláři prochozená podlaha nevypadá pěkně. Vrchol této technologie představují samonivelační  štěrky. Tyto štěrky slouží k vyrovnání starých i nových podkladů a mohou tvořit konečnou nášlapnou vrstvu, nebo podklad pod dlažby, plavoucí podlahy, koberce, PVC, ale také pro epoxidy, polyuretany, akryláty apod. Tyto štěrky nejsou vhodné do venkovního prostředí a jako finální vrstvy bez patřičné ochrany do trvale vlhkého prostředí.

Očištěný podklad se dle savosti opatří penetračním nátěrem pod podlahové štěrky, v případě nesavého povrchu speciálním spojovacím můstkem. Tyto nátěry případně můstek, snižují savost podkladu, zpevňují je a snižují na minimum riziko špatného spojení stěrky s podkladem. Penetrace se provádí rovnoměrně, přímým nátěrem pomocí štětce nebo válečku. Pokud se rozhodneme aplikovat další nátěr, aplikujeme ho vždy po zaschnutí předchozího. Při ideálních podmínkách je doba zaschnutí nátěru 60-120 minut. Pokud je nátěr více koncentrovaný zasychání může trvat až 12 hodin.