Jdeme zelenou cestou

Přírodní suroviny
Marmoleum je přírodní produkt vyrobený z 97% z přírodních obnovitelných surovin. 70% z nich je rychle obnovitelných a zároveň 43% obsahu je recyklovaného. Základními surovinami používanými pro výrobu krytiny Marmoleum® jsou lněný olej získaný ze semínek lnu, dřevitá moučka z kontrolovaných lesů a jutová textilie, přírodní materiál, na který je linoleum lisováno.

Přirozené prostředí
Co činí Marmoleum® jedinečným, je fakt, že je vyrobeno výhradně ze surovin, získaných z jejich přirozeného prostředí, kde rostou a obnovují se, často během jediného roku. Juta a len jsou jednoleté rostliny, které mohou být sklízeny stejně jako pšenice nebo kukuřice. Získávání pryskyřice je nepřetržitý proces, zatímco dřevitá moučka – odpad z dřevozpracujícího průmyslu – pochází z evropských lesů. Vápenec se v přírodě vyskytuje hojně.

Biologicky odbouratelné
To vše činí z krytiny Marmoleum® přírodní podlahu, která po třiceti a víceletém životním cyklu může začít úplně od začátku. Marmoleum® může být sešrotováno, protože je biologicky odbouratelné. Jinou alternativou je jeho spálení, které vytvoří vyšší energetickou hodnotu a větší tepelnou energii, než je spotřebována při jeho výrobě. To ukazuje uzavřený životní cyklus, užitečný pro životní prostředí.

Barevně je určitě z čeho vybírat od sytých až po jemné odstíny. Marmoleum neimituje ani dřevo ani jiné materiály – je jedinečné.

Na základě Vašich představ a přání můžeme barvy podlahoviny vzájemně kombinovat a vytvářet barevné vzory nebo variace podle Vašich návrhů. Tím si vytvoříte jedinečnou podlahu, dle Vaší fantazie.

Marmoleum je trvanlivý materiál. Životnost 20 i 30 let není výjimkou. Jak dlouho Vám bude sloužit záleží na přístupu a ošetřování.

Marmoleum je homogenní podlahovina (struktura i barevnost prostupuje celou tloušťkou materiálu). Díky tomu jemné poškození není téměř patrné.